Жінки-амбасадори енергетики України TEAD Ukraine

Знайомтесь, Олена БОРИЧЕНКО – дослідниця та к.т.н., доцент кафедри електропостачання ННІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Однією з головних цілей проєкту TEAD є розширення можливостей жінок, які працюють в енергетичному секторі України. Саме тому ми взяли інтерв’ю у спеціалісток з усієї України та створили серію біографічних публікацій, з метою розповісти про захоплюючий досвід та успіхи жінок енергетичних-амбасадорок. Також окрему увагу ми приділили бар’єрам, з якими жінки-професіоналки стикаються, працюючи в секторі, де на сьогодні домінують переважно чоловіки.

Доцент кафедри електропостачання ННІЕЕ, КПІ ім. Ігоря Сікорського

Зацікавилася енергоаудитом ще під час навчання в інституті. Професійну діяльність за напрямком енергоаудит промислових підприємств розпочала у 2006 році. Спочатку залучали до збору даних, проведення розрахунків по технологічних процесах, визначення енергетичного балансу на промислових підприємствах. Потім поступово почала проходити курси підвищення кваліфікації. Першим проектом був “Енергетичний менеджмент у муніципалітетах”, GIZ. Провела багато енергоаудитів підприємств, зокрема підприємства «Титан». Активно співпрацюю з ТОВ “Енергоменеджмент ПРО” проведення енергоаудитів та впровадження систем енергетичного менеджменту на підприємствах.

Брала участь в проекті “Муніципальна енергетична реформа”, USAID. Отримала досвід проведення енергетичного аудиту для бюджетних будівель, формування плану сталих дій для муніципалітетів. Участь в різних проектах дала можливість отримати досвід проведення енергоаудитів, як для громадських будівель так і для промислових підприємств.

Була керівником проекту від КПІ “Енергоефективні університетські містечка”, USAID. Проводили підготовку енергетичного звіту по гуртожитках та навчальному корпусу разом з студентами. Отримали дуже схвальні відгуки. Впровадили енергоощадне використання енергоресурсів в університетському містечку.

Була залучена, як фінансовий експерт з перевірки звітів з енергетичного аудиту 65 підприємств молочної, хлібопекарської, машинобудівної галузей та будівельних матеріалів, GIZ. Проводила енергетичний аудит підприємства “Три ведмеді” за підтримки Європейського банку реконструкцій та розвитку. Приймала участь, як національний експерт з провадження систем енергетичного менеджменту на промислових підприємствах, UNIDO. Також активно займається підготовкою тренінгових програм, проведенням семінарів тренінгів для промислових підприємств.

Постійно вдосконалює свої професійні навички та підвищує кваліфікацію, бере участь в міжнародних проектах, проходить навчальні курси та тренінги.

Вважає необхідним створення доступного інформаційного ресурсу для енергоаудиторів та підприємств щодо усіх наявних грантових проектів, програм від донорів та банків.

Зараз наразі є гарантом освітньої програми по енергетичному менеджменту та енергоефективних технологіях. Намагається передати свій професійний досвід студентам. Заохочує та надихає своїм прикладом продовжувати розвиватися в сфері енергоаудиту та йти працювати у цій сфері. Залучає працедавців до тренінгів і лекцій для студентів, щоб вони побачили практичну складову.

Поради для тих хто прагне стати енергоаудитором: «Здобувати нові знання, бути в курсі останніх тенденцій розвитку, проходити тренінгові програми, отримувати практичний досвід проведення енергоаудиту. Не боятися, що ти жінка. Бути впевненою в собі. Постійно підвищувати свою кваліфікацію».

Author: Vadim