«В Україні перед початком жорстокого вторгнення російської федерації Уряд ухвалив Стратегію розвитку вищої освіти на 2022-2032 роки. З урахуванням теперішньої ситуації, завдання та заходи з реалізації будуть скориговані. Я вдячний Європейській асоціації університетів за прийняте рішення», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Рішенням ради ухвалено створення спеціальної робочої групи Європейської асоціації університетів для післявоєнного відновлення України та її університетського сектору. Цю групу очолюватиме член правління Європейської асоціації університетів Іванка Попович з Університету Белграда, яка мала досвід та брала участь у відбудові після Балканських війн у 1990-х роках. Цільову групу створять найближчими тижнями, а додаткова інформація буде доступна згодом.
Рада Європейської асоціації університетів також узгодила низку заходів для сприяння членству українських університетів в Європейській асоціації університетів, щоб допомогти забезпечити повну інтеграцію українських університетів у європейську діяльність та мати платформу для прямого обміну з університетами та університетськими асоціаціями по всій Європі. Ці заходи передбачають:
скасування членських внесків у Європейській асоціації університетів для українських університетів, що вже є членами, а також тих, що хочуть долучитися до членства, протягом 2022 року;
заохочення та пришвидшення подавання заявок на отримання членства в Європейській асоціації університетів від відповідних українських установ та організацій (зокрема національна ректорська конференція);
надання українським університетам, які не є членами EUA, доступу до деяких послуг та заходів Європейської асоціації університетів;
розгляд питання про створення добровільного фонду солідарності для підтримки участі України в діяльності Європейської асоціації університетів.
Нагадаємо, Європейський центр сучасних мов при Раді Європи створив сайт для підтримки мовної інтеграції переселенців з України.
Польсько-український Startup Bridge оголосив про допомогу 15 українським стартапам, які шукають тимчасового прихистку в Польщі або вже там перебувають. Заявки для участі приймають до 6 червня 2022 року. Детальніше на сайті МОН України: https://mon.gov.ua/ua/news/polska-ekosistema-innovacij-zaproshuye-do-spivpraci-ukrayinski-startapi
Галузева конкурсна комісія зі спеціальності «Гірництво» прийняла рішення щодо присвоєння першого місця у номінації «Будівельні геотехнології» студенту Максиму БОВКУНОВИЧУ.
Тема роботи: «РОЗРОБКА ВУЗЛІВ ПІДДАТЛИВОСТІ СТАЛЕВОГО РАМНОГО КРІПЛЕННЯ ДЛЯ НЕБЕЗПЕЧНИХ УМОВ ЗА ГАЗОВИМ ФАКТОРОМ».
Науковий керівник – проф. Геннадій ГАЙКО.
У роботі обґрунтувані конструктивні вимоги та розроблено вузол піддатливості сталевого…
Результати складання комплексного фахового випробування 8.09.2022: Спеціальність 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” денна форма навчання. Освітня програма “Інжиніринг інтелектуальних електротехнічних та мехатронних комплексів”.
🔸 Початок навчального року вже зовсім поруч, тому ми підготували для вас зручні календарі. У статті наведено календарі графіку навчального процесу окремо для різних курсів. Ключові дати ПЕРШОГО (осіннього) семестру 2024/2025: Перший календарний контроль: 14.10-26.10.2024 Другий календарний контроль: 02.12-14.12.2024 Семестровий контроль (заліки та захисти курсових робіт/проєктів): 23.12.2024-04.01.2025 Семестровий контроль (екзамени): 06.01-18.01.2025 Ліквідація академічної заборгованості: 20.01-25.01.2025…
“Що зробило вашій Росії українське місто Буча?” – із таким питанням він звернувся до росіян. Президент розповів про сотні загиблих цивільних, про тіла на вулицях і заміновану територію. “На нашій землі побувало концентроване зло, яке називає себе армією”, – сказав Зеленський. “Хочу, щоб мати кожного російського солдата побачила тіла загиблих у Бучі та Ірпені”, –…
В Україні запустили проект IT Generation, що дасть можливість для людей здобути спеціальність в IT, які раніше ніколи не працювали в цій галузі. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. «Незабаром ми зможемо безоплатно навчити 1000 українців IT-спеціальностей. А через деякий час – ще 2000. Проте кінцева мета – допомогти десяткам тисяч українців увійти…