Як кияни мусять розрахуватися за воду за період відсутності у житлі, пояснили у КМДА

Власники столичних квартир, які залишили на деякий час своє житло та побачили у платіжках нарахування за воду, якою не користувалися, мають попросити зробити перерахунок. Про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Без отримання даних про споживання води, навіть під час війни, комунальники нараховують плату за водопостачання відповідно до норми на квартиру або споживача. Після повернення до Києва треба порівняти цифри у платіжках із реальними показаннями лічильника.

«У такому разі робиться звірка, і людині роблять перерахунок. Якщо ви вже сплатили, надлишок коштів перерахується на наступний місяць», – пояснив Пантелєєв.

Також, за його словами, щонайменше до 31 травня 2023 року місцева влада не підвищуватиме тарифи на газ, тепло та гарячу воду, тоді як за планами «Київводоканалу» вода мала подорожчати вже в січні на 23%. Однак у платіжках ціни залишаться на колишньому рівні.

«Столична влада допомагає фінансовими ресурсами підприємствам життєдіяльності, але певна частина цих коштів має компенсуватися за рахунок держави. Так цю проблему можна вирішити», – сказав він, нагадавши, що зараз «Київводоканал» більше витрачає на електроенергію та дорожче – за реагенти, тому, зрозуміло, вимагатиме перегляду тарифів.

Author: Vadim