Польська Orlen планує інвестувати в ядерну енергетику

Польська державна нафтогазова компанія PKN Orlen має амбітні плани побудувати 76 малих модульних ядерних реакторів (SMR) у Польщі до 2038 року. Як заявив генеральний директор компанії Даніель Обайтек на пресконференції, для забезпечення енергетичної безпеки Польщі необхідно змінити енергетичний сектор і створити енергетичний баланс, пише enkorr.

«У нас є амбітний план: перший SMR буде побудовано 2028 року, а до 2038 року – 76 SMR у 26 місцях», – розповів Обайтек. Він додав, що інформацію про можливі місця розташування реакторів буде представлено в першій половині цього року.

Зі слів Обайтека, інвестиція коштуватиме «десятки мільярдів євро» і стане найбільшою енергетичною інвестицією не лише в Польщі, а й у Європі. Посилаючись на угоду, підписану 1 лютого з кількома польськими університетами щодо створення досліджень ядерної енергетики, Обайтек сказав, що партнерство з польськими університетами важливе, оскільки «ми не можемо думати лише про активи, ми також повинні думати про людський капітал».

«Ми повинні покладатися на польські університети, які мають досвід. Деякі з них можуть реактивувати цей досвід, деякі повинні будувати його заново, але у нас є для цього час», – зазначив Обайтек.

Author: Vadim