Західні фахівці розробили мобільний додаток, який здатний за допомогою комп’ютерної моделі розпізнавати з високою точністю COVID-статус людини – за звучанням його голосу. Коронавірус зазвичай вражає верхні дихальні шляхи та голосові зв’язки, тому вчені вирішили проаналізувати зміни в голосі у хворих на COVID-19. Дослідники перевірили 893 аудіозаписи серед 4 тис. 352 здорових та хворих осіб з бази даних, зібраних Кембриджським університетом. За словами розробників, такий акустичний тест має 89% точність, а також дешевий у застосуванні: отже, його легко можна буде легко використовувати в країнах з низьким рівнем доходів, яким важче дозволити собі дорожчі ПЛР-тести. Крім того, результат можна отримати менше, ніж за хвилину. Тим, хто складає тест, потрібно надати медичну картку, інформацію про те, чи вони курять, демографічні дані. Також їм потрібно зробити якісь звуки на кшталт покашлювання чи читання коротких речень. Потім зразки “потраплять до рук” програми аналізу – Mel-spectrogram. “Такі тести можна видавати безкоштовно, їх легко інтерпретувати. Крім того, вони дають можливість віддаленого онлайн-тестування, що виконується менш ніж за хвилину”, – заявив співробітник Маастрихтського університету Вафаа Альджбаві. Він пояснив, що, наприклад, таке тестування можна застосовувати на вході до місць великого скупчення людей. Також він наголосив, що новий тест – значний крок уперед порівняно з експрес-тестами на COVID-19. Альджбаві пояснив, що зазвичай експрес-тестів виявляють лише 56% випадків інфікування COVID-19. За його словами, нинішній експрес-тест на COVID-19 ризикує “пропустити” 44 зі 100 випадків зараження, а акустичний тест – 11 зі 100. Крім коронавірусу, новий аналіз використовується, щоб передбачати можливе погіршення стану у того, хто страждає на хронічну обструктивну хворобу легень.
Схожі записи
Слов’янськ обстріляли касетними бомбами – мерія закликає евакуюватися
Слов’янськ обстріляли, ймовірно, касетними бомбами, повідомив голова військової адміністрації міста Вадим Лях. Джерело: Лях у відеозверненні Деталі: За словами Ляха, ніч була тривожною, місто зазнало обстрілів. Імовірно, це були касетні бомби. Обійшлося без жертв. Він просить та закликає людей евакуюватися. За даними мерії, 22 квітня відправлять автобуси до Дніпра та Покровська.
Налагодження співпраці з UNIDO – United Nations Industrial Development Organization
8 червня 2023 Пащенко Олексій Вікторович, національний координатор Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE та Іншеков Євгеній Миколайович, національний координатор з тренінгів та експерт з стандартизації Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE зустрілися з Оксаною Вовк, директором Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ) Київського політехнічного інституту (КПІ) імені Ігоря Сікорського та Анатолієм Чернявським, директором Центру підготовки енергоменеджерів (ЦПЕМ), щоб обговорити напрямки можливої співпраці між НН ІЕЕ та Проєктом UNIDO/GEF UKR IEE….
Візит професора Франциско Гонсалес-Лонгатт з Університету Південно-Східної Норвегії (Королівство Норвегія)
У зв’язку з реалізацією проекту кредитної мобільності з Університетом Південно-Східної Норвегії (Королівство Норвегія) у рамках програми ЄС «Erasmus +» та виконання завдань спільного міжнародного освітнього проекту «Норвезько – Українське співробітництво з освіти заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем» (ID проекту: CPEA-LT-2016/10044) за програмою «Eurasia» між КПІ ім. Ігоря Сікорського і…
29.11.2021 р. о 15:00 відбудеться засідання Вченої Ради НН ІЕЕ
29.11.2021 р. відбудеться засідання Вченої Ради НН ІЕЕ о 15:00, протокол засідання № 4. (засідання Вченої Ради НН ІЕЕ відбудеться очно в ауд. № 316) Під керівництвом голови Вченої Ради НН ІЕЕ Сергія ДЕНИСЮКА, відповідно до порядку денного, буде розглянуто наступні питання: 1. Про кадрові питання. (доповідач – Вчений секретар НН ІЕЕ Віталій ПОБІГАЙЛО) 2….
Куркумін в 100 разів підвищив енергоефективність паливного елемента
Вчені відкрили спосіб комбінування куркуміну, речовини з популярної спеції, і наночастинок золота для створення електрода, якому потрібно в сто разів менше енергії для перетворення етилового спирту в електрику. Дослідження опубліковано в журналі Nano Energy Хіміки з Університету Шрі Сатья Саї в Індії та американського Університету Клемсона використовували наночастинки золота як каталізатор паливного елемента. Однак замість…
Чехія припинила співробітництво з російським інститутом ядерних досліджень
Чехія 31 грудня офіційно припинила співробітництво з російським Об’єднаним інститутом ядерних досліджень у підмосковній Дубні. Про це повідомляє Radio.cz. Головною причиною ухвалення відповідного рішення стала військова агресія РФ проти України. Процес відмови від співпраці з багаторічним російським партнером був запущений ще в квітні 2022 року, а останню точку в середині літа поставив, підписавши відповідний документ,…