Схожі записи
Біологи розібралися в історії електрифікації риб
Електричні скати, вугри та соми належать до дуже несхожих груп риб і живуть у різних куточках Землі. Однак їх поєднує грізна зброя: вони та деякі інші риби вміють створювати сильні розряди. Так, електричні скати (рід Torpedo) виробляють напругу до 220 вольт, електричний сом (Malapterurus electricus) – удвічі більший, пише Naked science. Електрику власного виробництва ці…
Росія випустила по Україні вже понад 1300 ракет – Міноборони
Росія випустила по Україні 1300 ракет, яких у РФ залишилося вдвічі менше. Джерело: заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону, цитує Укрінформ Пряма мова: “За нашими даними у них вже запаси скоротилися більше ніж удвічі за той час, який вони з 24 лютого активно їх використовують по території України. Приблизно цифри, які називаються, це понад…
Куркумін в 100 разів підвищив енергоефективність паливного елемента
Вчені відкрили спосіб комбінування куркуміну, речовини з популярної спеції, і наночастинок золота для створення електрода, якому потрібно в сто разів менше енергії для перетворення етилового спирту в електрику. Дослідження опубліковано в журналі Nano Energy Хіміки з Університету Шрі Сатья Саї в Індії та американського Університету Клемсона використовували наночастинки золота як каталізатор паливного елемента. Однак замість…
Визначення квартиля видання в міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Science
Інструкція щодо визначення квартиля видання в міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Science Core Collection Досить часто науковці під час пошуку та вибору журналу для публікації результатів наукових досліджень приймають рішення з урахуванням показників впливовості видання за міжнародними базами даних Scopus чи Web of Science. Серед таких показників квартиль журналу (Quartile, Q) –…
Відбулася IV науково-технічна конференція магістрантів ІЕЕ (за результатами дисертаційних досліджень магістрантів), присвячена 75-річчю ІЕЕ, 17–18 листопада 2021 р.
Засідання онлайн відбулись на секціях: сталий розвиток енергетики, енергетичний менеджмент та інжиніринг, сучасні системи забезпечення електричною енергією, інжиніринг та автоматизація електротехнічних комплексів, мехатроніка енергоємних виробництв, проблеми видобутку корисних копалин, геотехнічне і міське підземне будівництво, інженерна екологія та ресурсозбереження. Магістранти ІЕЕ представили результати своїх наукових досліджень та інноваційні рішення важливих задач енергетики та ресурсозберігаючих технологій, покладені…
7 сучасних трендів енергетики
Відновлювальну енергетику сьогодні почали порівнювати із новим ІТ, враховуючи її швидкі темпи зростання, а також активні інноваційні технологічні розробки. Сьогодні у загальному енергетичному балансі світу використання відновлювальних джерел енергії сягнуло 1/4, і поступово збільшується. Розповсюдження зеленої енергетики сягає Індії та Мексики, які вже стають світовими лідерами, випереджаючи Європу. А в енергетику починають інвестувати компанії, які…