Журнал «Енергетика: економіка, технології, екологія» є науковим фаховим виданням України у сфері технічних наук. Науковий напрямок – Енергетика та енергоефективність.
Реєстраційний номер свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації R30-02396, рішення №1794 від 21.12.2023 р.
Сфера розповсюдження: загальнодержавна.
Категорія читачів: науковці, фахівці за тематикою журналу, аспіранти, студенти.
Періодичність виходу: 4 рази на рік.
Рік заснування: 2000.
ISSN: 1813-5420 (Print), 2308-7382 (Online).
Засновник Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Рекомендація номерів збірника до друку та до поширення через мережу Інтернет надається Вченою радою КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Головний редактор журналу – академік НАН України, д-р техн. наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій України Якименко Ю.І.
Відповідальний секретар – О.О. Закладний (zakladniy@gmail.com).
Технічний секретар – Я. Ханенов (sekrep@lll.kpi.ua).
Усі статті розміщуються на web-сайті видання https://energy.kpi.ua і обов’язково містять реферати статей українською та англійською мовами.
На web-сайті видання розміщена наступна інформація:
- політика (мета та завдання) наукового видання;
- склад редакційної колегії із зазначенням наукового ступеня, звання та основного місця роботи;
- процедура рецензування та дотримання редакційної етики;
- порядок оформлення та подання публікації для оприлюднення;
- повні тексти кожної статті відповідно до змісту випусків та архіви матеріалів опублікованих раніше.
Кожна стаття збірника отримує унікальний цифровий ідентифікатор DOI (Digital Object Identifier).
Відповідно до наказу МОН України № 1188 від 24 вересня 2020 р. (категорія «Б») журнал внесено до Переліку фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук з наступних галузей науки: технічні науки (спеціальності 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи, 05.14.01 – енергетичні системи та комплекси, 05.01.02 – стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення, 05.14.14 – теплові та ядерні енергоустановки, 01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми, 05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика, 05.09.05 – теоретична електротехніка, 05.09.13 – техніка сильних електричних та магнітних полів, 05.14.02 – електротехнічні станції, мережі і системи).
Електронні копії збірника розміщені на сайті Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського НАН України на платформі «Наукова періодика України» та Електронному архівs наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського ELAKPI у відкритому доступі.
Збірка індексується у науково-інформаційних базах даних WorldCat, Google Scholar, OpenAIRE, BASE.
Видання журналу відбувається із дотримання вимог до редакційного оформлення наукового фахового видання згідно з державними стандартами України.
Результати наукових досліджень авторів у вигляді оформлених статей можуть бути подані до наступних рубрик журналу:
- Глобальні проблеми енергетики та енергетична безпека.
- Енергетика сталого розвитку.
- Міжгалузеві проблеми і системні дослідження в паливно-енергетичному секторі.
- Енергетичні системи та комплекси.
- Лібералізовані ринки енергії.
- Smart Grid системи та технології.
- Енергетична ефективність та енергозбереження.
- Енергетичний менеджмент та аудит.
- Технології та обладнання в енергетиці.
- Моніторинг, діагностика та керування енергетичними процесами та обладнанням.
- Економічні аспекти енергетики.
- Системні еколого-енергетичні дослідження.
- Екологічні проблеми в енергетиці
До друку приймаються оригінальні статті, що мають науково-виробничу і практичну цінність. Автор має право представити тільки одну наукову статтю в один номер, яка раніше не публікувалася.
Тематична спрямованість журналу: енергетична ефективність та енергозбереження, інтелектуальні інформаційні технології та системи в енергетиці, міжгалузеві проблеми і системні дослідження в енергетиці, лібералізовані ринки енергії, енергетична безпека, Smart Grid системи та технології, моніторинг діагностика та управління енергетичними процесами та обладнанням, одержання і перетворення теплової та електричної енергії, комп’ютерне моделювання процесів в енергетиці, електричні станції, мережі та системи, використання та утилізація теплової енергії, електромеханічне перетворення та передача енергії, оптимізація процесів та вдосконалення конструкцій енергетичних машин, метрологічне забезпечення в енергетиці, прогнозування надійності, динамічної міцності та ресурсу енергетичного обладнання, моніторинг, діагностика та управління енергетичними процесами та обладнанням, прогнозування розвитку паливно-енергетичного комплексу, джерела відновлювальної енергії та її перетворення, екологічні проблеми в енергетиці, зниження шкідливих викидів енергетичних об’єктів, фундаментальні проблеми використання твердого палива, ефективне використання газу, енергозбереження, диверсифікація джерел енергопостачання і енергонезалежність української економіки: економічні механізми формування, перспективи реалізації в Україні інноваційних технологій енергозбереження.
Основними засадами редакційної політики є: актуальність, достовірність, обґрунтованість, наукова новизна, інноваційність у статтях видання. Усі рукописи, що подаються до публікації, проходять подвійне сліпе рецензування.
Всі статті, що публікуються в журналі, проходять перевірку на оригінальність та схожість тексту з іншими науковими роботами з використанням програмного забезпечення UniCheck.
До складу редколегії журналу входять 22 докторів наук з України з відповідних галузей науки (у т.ч. 15 докторів наук – штатних працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського), а також 12 іноземних фахівці з відповідних галузей науки.
Загалом, кожний напрям видання представлено не менш, ніж сімома вченими, які є визнаними фахівцями в галузі, що відповідає науковому профілю видання. Кожен з цих фахівців, включаючи головного редактора, має необхідну кількість публікацій у виданнях включених до Scopus та/або Web of Science Core Collection. Загальна кількість цитувань статей журналу у Scopus та Web of Science складає понад 300 посилань.