На Харківщині рашисти дезінформують і залякують місцеве населення

У Харківській області російські військові намагаються деморалізувати місцеве населення через розповсюдження фейків.

Рашисти поширюють інформацію, що начебто «Україна вимкнула електропостачання населених пунктів» та що «Харків вже майже окупований росіянами».

Окупанти посилюють контроль за телефонними та інтернет-мережами – на Харківщині встановлюється обладнання російського мобільного оператора «Мегафон». Впроваджується розрахунок російськими рублями, а місцеве населення агітують виїжджати до рф для здійснення покупок товарів та ліків.

Попри це, на тимчасово окупованих територіях області розгортається широкий волонтерський рух. Люди продовжують самоорганізовуватися заради взаємодопомоги.

У Великобурлуцькому районі волонтери розносять по домівках харчові продукти та необхідні ліки для малозабезпечених осіб. Для цього люди самостійно збирають кошти, принципово відмовляючись від російської «допомоги».

«Залякування, принизливе та жорстоке поводження з населенням окупованих територій є порушенням статей 3 та 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни та статті 9 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права», – наголошує Омбудсман Людмила Денісова.

Уповноважений звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в України, врахувати ці факти порушення рф прав людини в Україні.

Author: Vadim