Міненерго оптимізує графіки ремонту низки енергоблоків для запобігання дефіциту електроенергії наступної осені та зими

1

Міністерство енергетики оптимізує графіки ремонту генеруючого обладнання електростанцій та теплоелектроцетралей. Це допоможе зміцнити безпеку постачання електричної енергії споживачам, зокрема – збільшити доступну потужність «Енергоатому» під час проходження майбутнього осінньо-зимового періоду 2021/2022 років.

Таке рішення було ухвалено сьогодні під час ініційованого Міністерством засідання Комісії з розгляду, затвердження та коригування планових річних та перспективних графіків ремонтів і модернізації (реконструкції) обладнання електростанцій енергогенеруючих компаній та теплоелектроцентралей.

Засідання провів заступник Міністра енергетики Юрій Бойко за участю представників Держенергонагляду, НЕК «Укренерго», НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ПАТ «Центренерго», інших виробників електричної енергії.

«Ми повинні оптимізувати ремонту кампанію електростанцій та внести відповідні зміни до Прогнозного балансу, щоб під час майбутнього осінньо-зимового періоду, у найхолодніші місяці, не було ситуацій, коли виникає дефіцит електроенергії через перебування блоків у ремонті», – наголосив Юрій Бойко.

За результатами розгляду, відповідно до пропозицій «Енергоатому» скориговано графіки ремонтів шести енергоблоків ЗАЕС, трьох енергоблоків ЮАЕС, енергоблоків №1, №3 та №4 РАЕС, а також, енергоблоку №1 ХАЕС. Така оптимізація дозволить збільшити доступну потужність НАЕК в час, коли вона найбільш необхідна, та загалом збільшити обсяги виробництва АЕС орієнтовно на 6 млрд кВтгод (остаточні значення будуть отримані за результатами формування оновленого Прогнозного балансу електричної енергії на 2021 рік).

Водночас, пропозиції «Енергоатому» щодо виведення в другій половині 2021 року в короткостроковий (на 1-2 місяці) резерв енергоблоків №1 ЗАЕС та №1-4 РАЕС Комісія відправила на доопрацювання з метою забезпечення виконання в період простою ремонтних робіт, що дозволить підвищити ефективність ремонтної кампанії АЕС у 2021 році в цілому.

Окрім атомних енергоблоків, за погодженням із НЕК «Укренерго» також оновлені графіки ремонтів низки енергоблоків АТ «ДТЕК Західенерго» (Бурштинська ТЕС), ПАТ «Центренерго» (Вуглегірська та Зміївська ТЕС), ТОВ «ДТЕК Східенерго» (Луганська ТЕС), АТ «ДТЕК Дніпроенерго» (Запоріжська ТЕС), також, дев’яти гідроагрегатів ПрАТ «Укргідроенерго». Це дозволить підвищити якість та повноту виконання ремонтів генеруючого обладнання електростанцій при одночасному забезпеченні вимог щодо операційної безпеки ОЕС України.

Author: Vadim