Жоден день російського вторгнення не минає без жертв серед цивільного населення, знищення житлових будинків, шкіл та об’єктів інфраструктури

21 квітня росіяни поранили 5 мирних мешканців Донеччини: 2 у Вугледарі, по 1 у Ямполі, Зарічному і Бахмуті. Внаслідок обстрілів артилерії та ракетних потраплянь, на Донеччині було пошкоджено велику кількість будівель, в тому числі критичної інфраструктури, навчальних закладів та домівок громадян.

За останню добу окупанти здійснили близько 50 обстрілів з реактивних систем залпового вогню та артилерії на Харківщині. Двоє цивільних людей загинули в наслідок обстрілу Київського району Харкова — російський снаряд влучив у автомобіль, який вигорів разом з людьми.

У продовж минулої доби російська армія здійснила 11 обстрілів мирного населення Луганщини. Під вогнем опинилися Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна, Рубіжне, Гірська громада. Поранень зазнали чотири мирних жителі.

На Луганщині росіяни хочуть влаштувати голодомор, під прицільними ударами вже місяць магазини та продовольчі склади. Сьогодні вночі ворожим обстрілом було знищено останній продуктовий склад в області.

Комунікації зруйновані повністю – світло, мобільний зв’язок, газ та воду вже не повернути до багатьох населених пунктів. Ремонти не можливі. В області залишається близько 70 тисяч людей.

21 квітня в Запорізькій області рашисти обстріляли 14 населених пунктів.

На Дніпропетровщині були три ракетні удари по залізничній інфраструктурі у Новомосковському районі. Поранено 5 осіб. Знищено залізничне полотно і контактну мережу.

«Вбивства мирного населення, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них», — наголошує Омбудсман Людмила Денісова.

Уповноважений звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

А також закликає міжнародних партнерів закрити небо над Україною та надати зброю для боротьби з країною-агресором рф!

Author: Vadim