«Енергоатом» попередив про підготовку провокації на ЗАЕС з боку окупантів

Окупанти, які перебувають на Запорізькій атомній електростанції, збираються звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції. Про це повідомляє пресслужба НАЕК «Енергоатом».

«Задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання, точніше – обговорення себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю: чи то вибухівку, чи то снаряди», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під цим приводом окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів – для перевірки його чаш – та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків.

«Якщо це станеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що вже саме по собі є серйозним порушенням та може загрожувати ядерній безпеці. До того ж такі роботи недоцільно проводити у теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання», – наголосили в «Енергоатомі».

Водночас найголовнішим побоюванням компанія називає відсутність контролю над діями окупантів, «адже під виглядом «проведення перевірки» вони можуть накидати у бетонні чаші все що завгодно: вибухівку, нерозірвані снаряди, іншу зброю. А потім звинуватити у цьому працівників ЗАЕС чи її захисників та зробити це формальним приводом для запрошення на станцію МАГАТЕ й представлення цих «фактів». Та ще й картинку для пропагандистських росЗМІ зробити – як росіяни про безпеку станції піклуються, а український персонал її порушує», – кажуть в НАЕК.

В «Енергоатомі» наголосили, що будь-яка зброя, знайдена на території ЗАЕС, – це зброя окупантів. «Наголошуємо: будь-яка зброя, знайдена на території ЗАЕС, – це зброя окупантів, яку вони використовують для вчинення ядерного тероризму та погроз усьому світові новою страшною катастрофою», – зазначили в компанії.

ЗАЕС залишається окупованою військами РФ із 4 березня.

Author: Vadim