Відновлення енергосистеми йде рекордними темпами, дефіциту електроенергії немає

Ситуація у енергосистемі України в останні дні покращилася, що дозволяє не обмежувати споживання електроенергії, проте певні технічні обмеження зберігаються. Про це голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив у ефірі національного талемарафону, повідомляє пресслужба компанії.

«Сьогодні «Укренерго» не доводило ліміти споживання до областей, виходячи з того, що в енергосистемі загалом немає дефіциту потужності. Але у нас є деякі регіони, в яких розбиті мережі і просто неможливо доставити 100% електроенергії, яка необхідна споживачам у цих місцях. Тому паралельно займаємося відновленням мереж, щоб ці вузькі місця усунути», – розповів Кудрицький.

Він наголосив, що відновлення енергомереж відбувається швидше, ніж очікувалося. «Відновлення іде рекордними темпами, яких ніхто не очікував до початку цієї кампанії. Ми у декілька разів швидше виконуємо ці роботи, ніж раніше. Тому просто потрібен час, щоб усі вузькі місця у мережі усунути. Думаю, що навіть ті обмеження, які в деяких регіонах все ще можуть бути – це, наприклад, Одеса чи Київ – вони не носять катастрофічного характеру. Сподіваюся, найближчим часом нам вдасться позбавитись і їх», – додав голова «Укренерго».

Як повідомлялося, відсутність дефіциту потужності у енергосистемі в «Укренерго» пояснювали тим, що після ремонтів у роботу включили додаткові енергоблоки на декількох теплових електростанціях.

Водночас через повінь інтенсивно працюють гідроелектростанції. При цьому, збільшення світлового дня та ясна погода сприяють генерації з відновлюваних джерел енергії. Також триває імпорт електроенергії зі Словаччини.

Author: Vadim