Якщо ти щойно закінчив школу або коледж, вже одержав документ про повну загальну середню освіту чи диплом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра або фахового молодшого бакалавра, твій наступний крок – скласти національний мультипредметний тест! Якщо ти вже складав його в 2022, 2023 або в 2024 роках, ти можеш скористатись результатами цих тестувань. Але головне – ти маєш обрати майбутню професію та обдумати свій подальший шлях. Ти будеш вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти. Твоє навчання в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» буде тривати 4 роки (якщо ти завершив навчання у школі) або 3 роки (якщо ти маєш диплом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра чи фахового молодшого бакалавра та вступаєш на спеціальності, де передбачений скорочений термін підготовки). За результатами ти одержиш диплом про повну вищу освіту та право подовжити освіту на наступному рівні – у магістратурі.

У 2025 році для вступу використовують результати національного мультипредметного тесту (НМТ) з української мови, математики, історії України (обов’язково) та фізики або іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської), або хімії, або біології, або географії, або української літератури (четвертий предмет за вибором вступника). Також можна скористатись результатами НМТ 2022 року, НМТ 2023 року або НМТ 2024. Реєстрація для складання НМТ розпочнеться 06 березня та закінчиться 03 квітня. Основна сесія НМТ буду проводитись з 14 травня до 25 червня в Україні та в 32 країнах світу, тому ти зможеш скласти тестування навіть за межами країни. НМТ – це комплексний тест з чотирьох предметів, які ти будеш складати на комп’ютері у спеціальних центрах тестування. Результат можна буде побачити одразу після завершення тестування, офіційні результати основної сесії стануть відомі не пізніше 04 липня. Детально про НМТ, структуру тестів та процедуру складання можна почитати на офіційному ресурсі Українського центру оцінювання якості освіти, який організовує та проводить тестування.

Цього року вступники, які планують здобувати ступінь бакалавра у КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають обов’язково під час подання електронних заяв надати мотиваційний лист для вступу до університету. Що це таке? Мотиваційний лист – це викладена письмово у довільній формі інформація про твою зацікавленість у вступі до КПІ ім. Ігоря Сікорського та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони. Детальніше про мотиваційний лист, вимоги до нього та структуру можна почитати у нашому спеціальному розділі.

Бакалавр – це освітній ступінь, що здобувається на першому рівні вищої освіти та присуджується закладом вищої освіти у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти освітньо-професійної програми, обсяг якої становить 180-240 кредитів ЄКТС.

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ ІЕЕ

Мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано (у тому числі в електронній формі) матеріали, що підтверджують викладену в листі інформацію.

Рейтинговий список вступників впорядковується:

  • за конкурсним балом – від більшого до меншого;
  • за пріоритетністю заяви від першої до останньої;
  • за результатами розгляду мотиваційних листів.

При однакових конкурсних балах для впорядкування вступників використовуються пріоритетність заяв від першої до останньої (на місця державного та регіонального замовлення), при однакових пріоритетностях – результати розгляду мотиваційних листів.

Електронний кабінет вступники зможуть зареєструвати з 01 липня, а подавати заяви – з 19 липня до 01 серпня. За кожною заявою, як бюджетною (навчання за державним замовленням), так і контрактною (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб), необхідно буде вказати пріоритетність від найвищої до найнижчої за твоїм вибором. Для навчання за державним замовленням можна подати до 5 заяв. Загалом на всіма базами вступу (повна загальна середня освіта, диплом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра, диплом бакалавра, диплом спеціаліста чи диплом магістра) та за всіма формами здобуття освіти (денна, заочна) сумарно одна людина може подати 15 заяв. Всі заяви, подані для вступу на навчання за державним замовленням, автоматично беруть участь у конкурсі на контракт.

Конкурсний бал

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО  та НРК5 за результатами НМТ 2025 року, матурального іспиту, а також, у передбачених  Порядком прийому та цими Правилами випадках проведення творчого конкурсу, конкурсний  бал (далі КБ) обчислюється за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3+ К4 × П4 + КТ × ТК) / (К1 + К2 +  К3+ (К4макс + К4)/2 + КТ) + ОУ,

  • П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів НМТ 2025  року;
  • ТК – оцінка творчого конкурсу (у передбачених Порядком прийому та цими Правилами  випадках);
  • ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для  вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації,  предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива  підтримка (додаток 6 до Порядку прийому).

Предметні коефіцієнти К1, К2, К3, К4 оцінок предметів для кожної спеціальності  (спеціалізації, предметної спеціальності) та коефіцієнт КТ оцінки творчого конкурсу (у  передбачених Порядком прийому та цими Правилами випадках) визначені в додатку 7 до  Порядку прийому. К4макс – максимальне значення предметного коефіцієнта з вибіркового  предмета НМТ 2025 року для відповідної спеціальності (спеціалізації, предметної  спеціальності).

Для осіб, які вступають з урахуванням особливостей, передбачених наказом № 271, П1,  П2, П3, П4 – оцінки з першого (українська мова), другого (математика), третього (історія  України) та четвертого (іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія на  вибір вступника) предметів.

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та  НРК5 за результатами НМТ 2024 року, а також, у передбачених Порядком прийому та цими  Правилами випадках проведення творчого конкурсу, конкурсний бал (далі КБ) обчислюється за  такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + К4 × П4+ КТ × ТК) / (К1 + К2 +  К3 + К4 + КТ) + ОУ,

де:

  • П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів НМТ 2024  року;
  • ТК – оцінка творчого конкурсу (у передбачених Порядком прийому та цими Правилами  випадках);
  • ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для  вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива  підтримка (додаток 6).

Предметні коефіцієнти К1, К2, К3, К4 оцінок предметів для кожної спеціальності  (спеціалізації, предметної спеціальності) та коефіцієнт КТ оцінки творчого конкурсу (у  передбачених Порядком прийому випадках) визначені в додатку 7 до Порядку прийому;

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та  НРК5 за результатами НМТ 2022, 2023 років, а також , у передбачених Порядком прийому та  цими Правилами випадках проведення творчого конкурсу, конкурсний бал (далі КБ)  обчислюється за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + КТ × ТК) / (К1 + К2 + К3 + КТ) +  ОУ,

де:

  • П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів НМТ 2022, 2023 років; ТК – оцінка творчого конкурсу (у передбачених Порядком прийому та цими Правилами  випадках);
  • ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для  вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації,  предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива  підтримка (додаток 6).

Предметні коефіцієнти К1, К2, К3 оцінок предметів для кожної спеціальності  (спеціалізації, предметної спеціальності) та коефіцієнт КТ оцінки творчого конкурсу (у  передбачених Порядком прийому випадках) визначені в додатку 7 до Порядку прийому.

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних  олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських,  Паралімпійських і Дефлімпійських іграх, за поданням Міністерства молоді та спорту України  зараховуються оцінки по 200 балів з двох конкурсних предметів на вибір вступника.

Остаточно конкурсний бал множиться на добуток регіонального (РК) та галузевого (ГК)  коефіцієнтів, причому:

РК за місцем фактичного знаходження закладів вищої освіти дорівнює 1,00. ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні  спеціальності, спеціалізації), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива  підтримка; 1,00 – в інших випадках.

Оцінка вступного іспиту для іноземців є єдиною складовою конкурсного бала для цієї  категорії вступників.

Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Мінімальний конкурсний бал після множення на коефіцієнти – 130.

Перелік конкурсних предметів 
(К1, К2, К3)
Вагові коефіцієнти
  для G2 Технології захисту навколишнього середовища для G3 Електрична інженерія для G16 Гірництво та нафтогазові технології 
Основний блок
 
перший (українська мова) (К1) 0.3 0.3 0.3
другий (математика) (К2) 0.5 0.5 0.5
третій (історія України) (К3) 0.2 0.2 0.2
 Додатковий блок  
четвертий (іноземна мова) (К4) 0.3 0.3 0.3
четвертий (біологія) (К4) 0.5 0.2 0.5
четвертий (фізика) (К4) 0.5 0.5 0.5
четвертий (хімія) (К4) 0.5 0.3 0.5
четвертий (українська література) К4 0.2 0.2 0.2
четвертий (географія) К4 0.2 0.2 0.3


Приймальна комісія https://pk.kpi.ua/entry-1-course/


Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»
https://pk.kpi.ua/donbass-crimea/

Освітні центри «Донбас-Україна» для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Запорізької областей, та «Крим-Україна» для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у 2024 році у КПІ ім. Ігоря Сікорського працюватимуть з 01 червня до 30 вересня. Вступники, які зареєстровані та проживають на зазначених територіях, мають право вступати в межах квоти-2 (10% від максимального обсягу державного замовлення) для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти та НРК5. Для участі у конкурсі за державним замовленням в межах квоти-2 необхідно подати заяви на вступ з 19 липня до 31 липня.


Офіційні документи

Правила прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського

Основні положення, етапи вступної кампанії, перелік документів, всі правові елементи, які пов’язані із твоїми можливостями для вступу до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» у 2025 році.

Правила прийому на навчання для здобуття вищої освіти до Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” в 2025 році.

Додатки до правил прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського в 2025 році:


  Інформаційні матеріали приймальної комісії


Адреса Відбіркової комісії Інституту енергозбереження та енергоменеджменту:
вул. Борщагівська 115, навчальний корпус 22, кім. 107, м. Київ.

Під час прийому документів відбіркова комісія НН ІЕЕ може бути розміщена в іншому корпусі.

Тел.: (063) 139-78-54

Email: vk.nniee@lll.kpi.ua

Приймальна комісія для іноземних громадян знаходиться в 31 корпусі.

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО  та НРК5 за результатами НМТ 2025 року, матурального іспиту, а також, у передбачених  Порядком прийому та цими Правилами випадках проведення творчого конкурсу, конкурсний  бал (далі КБ) обчислюється за такою формулою

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3+ К4 × П4 + КТ × ТК) / (К1 + К2 +  К3+ (К4макс + К4)/2 + КТ) + ОУ,

  • П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів НМТ 2025  року;
  • ТК – оцінка творчого конкурсу (у передбачених Порядком прийому та цими Правилами  випадках);
  • ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для  вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації,  предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива  підтримка (додаток 6 до Порядку прийому).

Предметні коефіцієнти К1, К2, К3, К4 оцінок предметів для кожної спеціальності  (спеціалізації, предметної спеціальності) та коефіцієнт КТ оцінки творчого конкурсу (у  передбачених Порядком прийому та цими Правилами випадках) визначені в додатку 7 до  Порядку прийому. К4макс – максимальне значення предметного коефіцієнта з вибіркового  предмета НМТ 2025 року для відповідної спеціальності (спеціалізації, предметної  спеціальності).

Для осіб, які вступають з урахуванням особливостей, передбачених наказом № 271, П1,  П2, П3, П4 – оцінки з першого (українська мова), другого (математика), третього (історія  України) та четвертого (іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія на  вибір вступника) предметів.