40% території Київської області забруднено вибухонебезпечними предметами

Унаслідок бойових дій було забруднено близько 40% території Київської області. Починаючи з лютого силами оборони було перевірено 36,46 га території та знешкоджено 205,68 тис. вибухонебезпечних предметів. Про це повідомив командувач угруповання сил та засобів оборони Києва Олександр Павлюк.

«До заборонених мін, з якими доводиться стикатись групам з розмінування, відносяться міни типу ПМН, ПМН-2, ПМН-3, також ПОМ-3 та міни типу МС-3 – міни сюрпризи, що закладаються в поєднанні з іншими видами боєприпасів. Крім того, велика кількість протитанкових та протипіхотних мін встановлені противником з елементами невилучаємості, чимало – встановлено в некерованому варіанті», – написав Павлюк.

Він додав, що в Київській області найбільш забрудненими вибухонебезпечними предметами є території в межах Бучанського, Броварського та Вишгородського районів.

За словами Павлюка, у першу чергу перевірка території та знешкодження ВНП відбувається на найбільш небезпечних для цивільного населення ділянках: вздовж шляхів, ліній електропередач та залізничних колій. Проте певні ділянки місцевості досі можуть нести загрозу: лісові масиви, прибережні території, узбіччя доріг.

«Наші воїни попри все постійно працюють над поверненням безпеки на нашу землю. І наполегливо просять подбати про власне життя та не ігнорувати маркування небезпечних ділянок», – підкреслив він.

Як повідомлялося, раніше в Україні запустили мобільний застосунок «Розмінування України», за допомогою якого можна повідомляти рятувальників про знайдені вибухонебезпечні та підозрілі предмети.

Author: Vadim