З 1 жовтня 2020 року розпочалося навчання групи польських студентів у рамках виконання проєкту у сфері освіти «Підготовка та впровадження програми спільного навчання другого ступеня – “Електроенергетика нового покоління та енергетичні ринки”.
У групі польських студентів ОН-п01мп 11 чоловік, котрі вступили на навчання за програмою подвійного диплому до Варшавського технологічного університету / Warsaw university of technology (WUT) взимку 2020 р., а зараз успішно проходять навчання на кафедрі електропостачання у КПІ ім. Ігоря Сікорського.
За умовами проєкту навчання проводиться викладачами КПІ ім. Ігоря Сікорського англійською мовою. Студенти навчаються на другому кваліфікаційному рівні (магістр) зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», за освітньо-професійною програмою «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології».
Від КПІ ім. Ігоря Сікорського за програмою подвійного диплому навчається 5 студентів, котрі у весняному семестрі 2019-2020 навчального року пройшли навчання у Варшавському технологічному університеті (WUT).
Ідея проекту «Енергетика нового покоління та енергетичні ринки» полягає у створенні магістерської програми подвійного дипломування між Варшавським технологічним університетом (WUT) та КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Цей проект є відповіддю на сучасні потреби щодо змін в навчальних програмах енергетичної галузі та модернізації енергетичного сектора в Польщі та Україні. Енергетика XXI століття перебуває на стадії досить різких технологічних змін. Що стосується вугільної енергетики, в країнах Європейського Союзу запланована абсолютна відмова від неї. Також зростає частка нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії (сонячні фотоелектричні системи, вітрові системи). ЄС заплановано значні інвестиції у вітрові електростанції біля моря, з’являються перші комерційні рішення щодо великомасштабних проектів систем накопичення електричної енергії. Енергетика вимагає все більшої участі технологій ICT (інформаційних), а під час експлуатації все більшу роль відіграють складні алгоритми AI та Big Data.
Всі зазначені процеси, створюють потребу в нових сучасних програмах навчання інженерів-енергетиків, саме тому у КПІ ім. Ігоря Сікорського навчання польських студентів проводиться за освітньою програмо «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології», яка відповідає вимогам до підготовки студентів у рамках програми спільного навчання другого ступеня – “Електроенергетика нового покоління та енергетичні ринки”.