Шкода довкіллю від збройної агресії Росії перевищила $46 мільярдів

Сума шкоди українському довкіллю від збройної агресії РФ вже становить понад $46 млрд, і Україна вимагатиме компенсації цих збитків від Росії. Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у коментарі для видання The Economist.

«Основну частину обрахованих збитків на сьогодні складає забруднення повітря – $27 млрд. Лише за 10 місяців внаслідок російського вторгнення в повітря потрапило понад 42 млн тонн парникових газів. Цей обсяг можна порівняти із річними викидами Болгарії», – зазначив Стрілець.

Основними причинами викидів стали лісові пожежі та атаки окупантів на об’єкти енергетичної інфраструктури. За даними Держекоінспекції, внаслідок російських обстрілів вже згоріло понад 680 тис. тонн нафти та пального.

Війна завдала шкоди майже третині українських лісів. Повністю вигоріло щонайменше 23,3 тис. га.

За словами міністра, війна «отруїла» і значну частину української землі. Шкода, завдана забрудненням ґрунтів, оцінюється у $18 млрд. Загалом із початку широкомасштабного вторгнення Україна задокументувала майже 2,300 злочинів проти довкілля.

Видання зазначає, що спустошені пожежами та вирубані окупантами ліси, забруднені важкими металами та токсичними хімікатами ґрунтові води та ґрунт, постраждалі дикі тварини. Але навіть наявні фрагментарні дані розкривають картину екологічної катастрофи. Однак попри війну Україна вже впроваджує проєкти з відновлення довкілля.

«За 2022 було висаджено 180 млн нових дерев у рамках програми президента України «Зелена країна», а у вересні 2022 року було відкрито новий лісонасіннєвий центр всього за декілька кілометрів від кордону з Білоруссю. Відкривши лісонасіннєвий центр на кордоні з Білоруссю, ми показали їм, що не боїмося, і що перемога буде за нами», – наголосив міністр.

Author: Vadim