ШВЕЦІЯ ЗРОБИТЬ ВНЕСОК ДО ФОНДУ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПІДТРИМКИ УКРАЇНИ

Уряд Швеції ухвалив рішення про внесення майже 30 млн доларів до Фонду енергетичної підтримки України.

Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко за підсумками зустрічі з віце-прем’р-міністром Швеції Еббою Буш, яка відбулась у Стокгольмі.

«Окрім цього, Швеція виділить кошти на підтримку місії МАГАТЕ, що працює на всіх українських атомних станціях. Це також важливо, аби спостерігачі мали можливість фіксувати вплив російських атак на нашу енергетичну систему, а також ядерну і радіаційну безпеку», – зазначив Герман Галущенко.

Міністр додав, що Україна постійно отримує від міжнародних партнерів як фінансову допомогу, так і у вигляді обладнання, що допомагає відновленню енергетичних об’єктів від наслідків російських атак.

Швеція активно підтримує Україну у відновленні об‘єктів енергетичної інфраструктури. Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії ця країна передала понад 665 тонн енергетичного обладнання та матеріалів.

Наприкінці минулого тижня «Укргазвидобування» отримало понад 62 тонни обладнання зі Швеції. Це партія потужних генераторів та накопичувачів електроенергії.

«Дякуємо Швеції за постійну допомогу енергетичному сектору України. Передане обладнання є вкрай важливим на цей момент, воно сприятиме стабільній роботі газовидобувних потужностей та допоможе у відновленні енергетичної інфраструктури, яка вже рік – під прицілом ворога», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

 

Author: Vadim