Укренерго запустила перший з початку війни великий енергооб’єкт за 500 млн грн

НЕК Укренерго завершила будівництво та під’єднала до енергосистеми високовольтну лінію 330 кВ у західній частині України. Це перший енергооб’єкт, запущений компанією під час війни, йдеться в повідомленні Укренерго.

Вартість проєкту – 546 млн грн (без ПДВ). Завдяки конкуренції на тендері та оптимізації проєктних рішень вдалося заощадити майже 20% (134 млн грн) від його первісної вартості. Проєкт фінансувався за кошти Укренерго та доходу компанії від продажу доступу до міждержавних перетинів.

“Запущена лінія є важливим елементом підвищення надійності енергосистеми в умовах синхронної роботи з ENTSO-E та майбутнього розширення експортно-імпортних постачань електроенергії між Україною та Європою”, – зазначив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.

1

Також нова високовольтна лінія має важливе значення для балансування енергосистеми України. Завдяки їй підвищується надійність роботи Дністровської ГАЕС.

Кудрицький додав, що в умовах війни компанія зосередилася на двох пріоритетах: швидке відновлення пошкодженої ворогом енергомережі та завершення проєктів розвитку інфраструктури.

На сьогодні відновлено 60% енергооб’єктів на звільнених територіях Київської та Чернігівської областей.

Author: Vadim