«Укргідроенерго» втратило 1500 МВт потужності через війну

«Укргідроенерго» з моменту вторгнення російських окупаційних військ в Україну втратило 1500 МВт генеруючої потужност. Пор це розповів генеральний директор компанії Ігор Сирота. «На сьогодні загальні втрати встановленої потужності компанії складають майже 1500 МВт, що, в свою чергу, призвело до відчутного зменшення участі гідроелектростанцій у покритті пікової частини добового графіку потужності ОЕС України, а також обмеження можливостей регулювання частоти та потужності», – сказав голова компанії.

Він додав, що після окупації Каховської ГЕС у перші дні повномасштабного вторгнення «Укргідроенерго» втратило понад 340 МВт наявної потужності.

«Після серії масованих ракетних ударів по нашим об’єктам, які ворог завдавав, починаючи з жовтня 2022 року, ми зазнали значно більших втрат», – додав Сирота. За його словами, остаточний розмір отриманих фінансових збитків «Укргідроенерго» зможе підрахувати після деокупації об’єктів та проведення відповідного аудиту, проте вже зараз можна з упевненістю говорити, що йдеться про десятки мільярдів гривень.

«Компанія вже подала позов до Європейського суду з прав людини проти РФ щодо компенсації збитків, нанесених в результаті неспровокованої воєнної агресії», – зазначив Сирота. «Укргідроенерго» експлуатує всі великі гідроелектростанції, розташовані на українських ділянках Дніпра та Дністра. Сумарна встановлена електрична потужність гідроелектростанцій генкомпанії складає 6 208,3 МВт.

Author: Vadim