Західні фахівці розробили мобільний додаток, який здатний за допомогою комп’ютерної моделі розпізнавати з високою точністю COVID-статус людини – за звучанням його голосу. Коронавірус зазвичай вражає верхні дихальні шляхи та голосові зв’язки, тому вчені вирішили проаналізувати зміни в голосі у хворих на COVID-19. Дослідники перевірили 893 аудіозаписи серед 4 тис. 352 здорових та хворих осіб з бази даних, зібраних Кембриджським університетом. За словами розробників, такий акустичний тест має 89% точність, а також дешевий у застосуванні: отже, його легко можна буде легко використовувати в країнах з низьким рівнем доходів, яким важче дозволити собі дорожчі ПЛР-тести. Крім того, результат можна отримати менше, ніж за хвилину. Тим, хто складає тест, потрібно надати медичну картку, інформацію про те, чи вони курять, демографічні дані. Також їм потрібно зробити якісь звуки на кшталт покашлювання чи читання коротких речень. Потім зразки “потраплять до рук” програми аналізу – Mel-spectrogram. “Такі тести можна видавати безкоштовно, їх легко інтерпретувати. Крім того, вони дають можливість віддаленого онлайн-тестування, що виконується менш ніж за хвилину”, – заявив співробітник Маастрихтського університету Вафаа Альджбаві. Він пояснив, що, наприклад, таке тестування можна застосовувати на вході до місць великого скупчення людей. Також він наголосив, що новий тест – значний крок уперед порівняно з експрес-тестами на COVID-19. Альджбаві пояснив, що зазвичай експрес-тестів виявляють лише 56% випадків інфікування COVID-19. За його словами, нинішній експрес-тест на COVID-19 ризикує “пропустити” 44 зі 100 випадків зараження, а акустичний тест – 11 зі 100. Крім коронавірусу, новий аналіз використовується, щоб передбачати можливе погіршення стану у того, хто страждає на хронічну обструктивну хворобу легень.
Схожі записи
Нові можливості для українських стартапів
Google for Startups сформував Ukraine Support Fund у розмірі 5 мільйонів доларів та виділить допомогу у формі грантів приблизно 50 українським компаніям Відбір стартапів буде проводити Huge Thing. Заявки можуть подати ті стартапи, які були засновані та базувались в Україні до 24 лютого, та перебувають зараз на стадії MVP + traction. Пріоритет надається стартапам з…
Онлайн-лекція “Інноваційні технології розробки родовищ корисних копалин”
19 травня 2022 року о 19:00 у межах лекторію «Наукові зустрічі\Scientific meetings» на платформі Zoom відбудеться лекція старшого наукового співробітника Відділення фізики гірничих процесів Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, секретаря Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, секретаря Ради молодих учених при Відділенні фізики і астрономії НАН України кандидата технічних…
НАТО та Євросоюз створять робочу групу з питань захисту критичної інфраструктури
НАТО і Європейський Союз домовилися створити робочу групу з питань стійкості та захисту критичної інфраструктури. Про це оголосили генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. Столтенберг підкреслив, що стійкість і захист критичної інфраструктури є ключовою частиною спільної роботи НАТО та ЄС. Він сказав, що тоді як президент РФ Путін…
РОСІЯ ПОЧАЛА ВИКОРИСТОВУВАТИ НОВІ ДРОНИ ВБИВЦІ-КАМІКАДЗЕ
Обережно! Вбивця-камікадзе! Це новий російський безпілотник «Куб», він вбивця-камікадзе. Ніколи не підходьте до нього! Інтерес до нього вже коштував життя кільком людям на Донеччині. Він має три режими: 1) наводиться на ціль, атакує та вибухає в момент влучення в ціль при контакті з нею; 2) самоліквідується; 3) спускається на парашуті, лежить і чекає, доки хтось…
Привітання Голові Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Гурі Костянтину Юрійовичу
Шановний Костянтин Юрійович! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого призначення на високу і відповідальну посаду – в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Переконані, що Ваш професійний досвід, енергія, управлінський талант, освіта і організаторські здібності дозволять Вам домогтися значних досягнень на цьому високому і відповідальному посту. …
Ваша думка важлива: долучайтеся до обговорення освітніх програм НН ІЕЕ
Хочете вплинути на майбутнє своєї освіти? Беріть участь в обговоренні освітніх програм! Ваші ідеї та пропозиції допоможуть зробити навчальний процес більш ефективним та цікавим. Громадське обговорення триває з 2 квітня по 2 травня 2025 р. З освітніми програмами можна ознайомитися за посиланням