Західні фахівці розробили мобільний додаток, який здатний за допомогою комп’ютерної моделі розпізнавати з високою точністю COVID-статус людини – за звучанням його голосу. Коронавірус зазвичай вражає верхні дихальні шляхи та голосові зв’язки, тому вчені вирішили проаналізувати зміни в голосі у хворих на COVID-19. Дослідники перевірили 893 аудіозаписи серед 4 тис. 352 здорових та хворих осіб з бази даних, зібраних Кембриджським університетом. За словами розробників, такий акустичний тест має 89% точність, а також дешевий у застосуванні: отже, його легко можна буде легко використовувати в країнах з низьким рівнем доходів, яким важче дозволити собі дорожчі ПЛР-тести. Крім того, результат можна отримати менше, ніж за хвилину. Тим, хто складає тест, потрібно надати медичну картку, інформацію про те, чи вони курять, демографічні дані. Також їм потрібно зробити якісь звуки на кшталт покашлювання чи читання коротких речень. Потім зразки “потраплять до рук” програми аналізу – Mel-spectrogram. “Такі тести можна видавати безкоштовно, їх легко інтерпретувати. Крім того, вони дають можливість віддаленого онлайн-тестування, що виконується менш ніж за хвилину”, – заявив співробітник Маастрихтського університету Вафаа Альджбаві. Він пояснив, що, наприклад, таке тестування можна застосовувати на вході до місць великого скупчення людей. Також він наголосив, що новий тест – значний крок уперед порівняно з експрес-тестами на COVID-19. Альджбаві пояснив, що зазвичай експрес-тестів виявляють лише 56% випадків інфікування COVID-19. За його словами, нинішній експрес-тест на COVID-19 ризикує “пропустити” 44 зі 100 випадків зараження, а акустичний тест – 11 зі 100. Крім коронавірусу, новий аналіз використовується, щоб передбачати можливе погіршення стану у того, хто страждає на хронічну обструктивну хворобу легень.
Схожі записи
Оприлюднення результатів КВФ 26-07
Результати КФВ від 26.07.2023 на спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Освітньо-професійна програма «Інжиніринг інтелектуальних електротехнічних та мехатронних комплексів» Освітньо-професійна програма «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології» Освітньо-професійна програма «Системи забезпечення споживачів електричною енергією» Освітньо-наукова програма «Енергетичний менеджмент, електропостачання та інжиніринг електротехнічних комплексів» на спеціальність 184 «Геоінженерія» Освітньо-професійна програма «Геоінженерія»
Українці обміняли 10 мільйонів старих ламп на енергоощадні за місяць
Понад 2 млн українців приєдналися до Всеукраїнської програми з обміну ламп на енергоощадні. Так, майже за місяць від початку програми в січні 2023 року українці обміняли у відділеннях «Укрпошти» вже 10 млн жарівок на таку ж кількість світлодіодів. Програма з обміну ламп стартувала 30 січня в обласних центрах та у Краматорську, Покровську та Кривому Розі….
На залізничному вокзалі столиці відкрито виставку «Київ – незламне серце Європи»
На залізничному вокзалі столиці представили виставку «Київ – незламне серце Європи». На фотографіях зображується життя мешканців Києва та приміських містечок в умовах російської агресії. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда. «Ця виставка вже була представлена в Празі, Любляні, Гіссені, Мехіко та Берліні. На фотографіях поруч із горем та руйнуванням зображено і людську чуйність…
Шановні колеги, дорогі друзі!
Маємо честь висловити захоплення досягненнями в галузі науки та відкриття нових горизонтів знань. Конкурс “Найкращий молодий вчений Академії”, організований Радою молодих вчених Національної академії наук України, відображає надзвичайну міць та потенціал наукової спільноти нашої держави. Сьогодні наша увага спрямована на визнання та привітання виняткового дослідника, який своїм наполегливим старанням, талантом та відданістю став справжнім прикладом…
Оперативна інформація щодо роботипіротехнічних підрозділів ДСНС
Протягом доби піротехнічні підрозділи ДСНС залучалися 66 разів, виявлено, вилучено і знешкоджено 92 вибухонебезпечних предмета, обстежено територію площею близько 40 га. Найчастіше піротехніки працювали: в Харківській області 3 тис. 989 разів, Київщині – 2 тис. 6, Миколаївщині – 1 тис. 299, Чернігівщині – 859, Черкащині – 734, Сумщині – 472. Всього з початку широкомасштабного військового…
“Лекції майбутнього”
«Лекції майбутнього» — формат підтримки українського суспільства від шістьох Нобелівських лауреатів з Європи та Азії. Лауреати Нобелівської премії проводять онлайн-лекції для українців. Зареєструватися на них може кожен охочий. Лекції відбуватимуться онлайн з синхронним перекладом на українську. Розклад онлайн лекцій на квітень за посиланням: https://chytomo.com/lavreaty–nobelivskoi–premii–provodiat–onlajn–lektsii–dlia–ukraintsiv/