Радіація на ЧАЕС нормальна – МАГАТЕ

Рівень радіації на Чорнобильській АЕС нормальний попри місяць окупації зони російськими військами. Про це заявив очільник Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Ґроссі у ході візиту на ЧАЕС, повідомляє “Українська правда”.
“Рівень радіації, я б сказав, нормальний. Були деякі моменти, коли рівень підвищувався внаслідок переміщення важкої техніки, яку сюди привозили російські війська, і коли вони виїжджали”, – розповів він. 
Разом з тим, Ґроссі заявив, що захоплення ЧАЕС російськими військами було “абсолютно ненормальним і дуже, дуже небезпечним”. АЕС потрапила в окупацію у перший день повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого, і лише 31 березня з’явилося повідомлення про вихід російських військ з Чорнобильської зони.
За словами посадовця, МАГАТЕ створить робочу групу для координації допомоги та підтримки персоналу, який старанно працює над забезпеченням безпеки ядерних об’єктів України.
“Я приїхав з деякими колегами, експертами з ядерної безпеки, які працювали з українськими колегами з безпеки. Ми збираємось порівняти наші показники, збираємося робити моніторинг не лише на ЧАЕС, а й загалом у зоні відчуження. І, звичайно, координуватимемо свою роботу з українськими органами влади”, – сказав Гроссі.

Author: Vadim