Про інформаційну гігієну

Знаємо, що ви у нас на фейки не ведетеся та маєте критичне мислення (коли рашисти навіть не знають, що воно таке), але краще бути озброєним. Особливо зараз, коли інформаційна війна на стадії загострення. Зібрали для вас 5 заповідей інформаційної гігієни:

Не довіряйте, а перевіряйте. Не лінуємося, а завжди робимо фактчекінг перед тим, як поширити інфо. Чи надійне джерело публікує новину? Хто власник цього медіа? Двоюрідна тітка на фейсбуці — це не надійне джерело. Також поставте 3 питання до публікації: «хто?», «де?», «коли?». Якщо відповідей на них немає, як і посилань на першоджерело, — до побачення.

Аналізуйте. Згадуємо уроки літератури, коли ми аналізували твори, але тут принцип трішки інший. Прочитали новину, відчули що пахне смаленим, і думаємо: «Кому вигідно, щоб я повірив у це?». Якщо це вигідно путліру в бункері — дуля йому!.

Уникайте hate speech Звичайно, це правило не стосується smm-загону та ваших особистих дописів. Москаляків на гілляки — це класика. Але в новинах ЗМІ не має бути мови ворожнечі та зайвих емоцій. Тільки факти. Вони ж не наші колишні, щоб нами маніпулювати.

Обмежте себе від надмірної інформації. Що занадто — то вилізе потім боком. Оберіть декілька авторитетних для себе ресурсів (бажано зі списку, який вище) та читайте тільки їх.

P.S. Не забудьте влаштовувати собі детокс від новин, щоб не з’їхати з глузду, ви ще потрібні нам та Україні.

Вивчаємо декілька думок щодо однієї ситуації Не довіряйте першому допису, репосту, новині. Особливо, якщо вона викликає емоції та нею хочеться імпульсивно поділитися. Знайдіть цю інформацію у декількох авторитетних медіа. Бажано, щоб вона була написана різними людьми.

Пам’ятаєте, як всі почали шерити «геройку» з рашиського каналу з плакатом?. Так от, щоб не вестися на таку дешеву гру — треба відкинути емоції та увімкнути режим критичного мислення.

Author: Vadim