«НАФТОГАЗ» ПОЧАВ КУПУВАТИ ГАЗ У ПРИВАТНИХ КОМПАНІЙ

НАК «Нафтогаз України» за підсумками перших аукціонів з купівлі природного газу українського видобутку на «Українській енергетичній біржі» придбала 1,6 млн куб. м газу.

Як свідчить біржовий бюлетень торгів, «Нафтогаз» придбав 1,5 млн кубометрів газу з постачанням у травні за цінами 10 755 – 10 791 грн. за тисячу кубометрів (без ПДВ), з урахуванням податку середньозважена ціна склала 12 920 грн за тисячу куб. м, повідомляє галузеве видання ExPro.

Умови оплати – подекадна оплата з першим платежем 10 травня у розмірі 25% загальної вартості.

Також компанія придбала 100 тис куб м газу в ПСГ з передачею у квітні за ціною 10 972 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ) або 13 166 грн з урахуванням податку. Умови оплати – післяплата протягом 5 банківських днів після підписання комерційного акту.

«Нафтогаз» планував придбати на торгах до 12 мільйонів кубометрів газу, тож підсумкові обсяги виявилися значно меншими, ніж очікувалося.

Крім «Нафтогазу», ТОВ «Газпроменерго» придбало 500 тис. кубометрів газу з постачанням у квітні за ціною 10 835 грн за тис. куб. м (без ПДВ). Компанія сьогодні вперше придбала газ на біржі.

ТОВ «Енерджі Трейд Груп» також придбало 500 тис. куб м газу в ПСГ за ціною 11 000 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ) на умовах передоплати.

Крім того, ПрАТ АК «Київводоканал» придбало 250 тис. куб м газу з постачанням у травні по 12 577 грн за тис куб. м (без ПДВ) на умовах післяплати до 15 липня.

Як повідомлялося, раніше «Нафтогаз України» оголосив про початок закупівлі природного газу українського видобутку на біржових торгах. Державна компанія планує купувати природний газ з точками поставки на віртуальній торговій точці (ВТТ) та/або у підземних сховищах газу (ПСГ) з постачанням впродовж поточного (BOM) та наступного (MAH) місяців.

За даними Міністерства енергетики, до наступного осінньо-зимового періоду Україні необхідно збільшити запаси газу у сховищах із 9 млрд до 14,5 млрд кубометрів. При цьому уряд збереже заборону на експорт газу українського видобутку.

Author: Vadim