МАГАТЕ попередили про загострення ситуації на захопленій Запорізькій АЕС та закликали посприяти у виведенні військ РФ з Енергодару

Міжнародне агентство з атомної енергії закликали посприяти у негайному виведенні російських військ з Енергодара.

З відповідним зверненням виступив в.о. голови Державної інспекції ядерного регулювання України – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков у Facebook. «Після захоплення Запорізької АЕС російські окупаційні війська – військові, а також представники державних російських компаній «Росатом» та «Росенергоатом» – постійно тероризують та безпосередньо загрожують життю співробітників та жителів окупованого міста Енергодар», – наголошується у дописі.

При цьому, ситуація загострюється постійними ракетними атаками території України з боку Росії, яка, «ігноруючи можливі ризики та катастрофічні наслідки, направляє їх на атомні електростанції».

Зазначається, що зафіксовано випадки прольоту крилатих ракет, схожих на «Калібр», над Южноукраїнською АЕС (04/16/2022), Хмельницькою АЕС (04/25/2022) та Запорізькою АЕС (04/28/2022).

«Ці акти ядерного тероризму Росії відбуваються за відсутності чіткої позиції та ефективної відповіді МАГАТЕ на численні звернення України з цього питання, саме тому представники Росії переконані у своїй безкарності», – зазначив Коріков і висловив думку, що МАГАТЕ, представлене генеральним директором, «перебуває під впливом російської пропаганди і не володіє достовірною інформацією».

«Ми закликаємо пана Гроссі допомогти Україні у виконанні наших вимог щодо негайного виведення російських військ, військової техніки та особового складу «Росатома» з території ЗАЕС та міста Енергодар, що стало б найкращою гарантією безпечної роботи Запорізької АЕС, а також вимагати припинити обстріли території України крилатими та оперативно-тактичними ракетами, оскільки такі обстріли потенційно можуть призвести до планетарної катастрофи, більшої за її наслідками, ніж аварії на Чорнобилі та Фукусімі разом узяті», – наголосив Коріков.

Author: Vadim