Енергетична безпека та макрорегіональні стратегії ЄС: Ольга Стефанішина представила Україну на Саміті Центрально-європейської ініціативи

3 грудня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина взяла участь у Саміті глав держав-учасниць Центрально-європейської ініціативи. Віце-прем’єр-міністр закликала учасників посилювати співпрацю у рамках макрорегіональних стратегій ЄС та об’єднати зусилля задля розбудови енергетичної безпеки та стійкості Європи.

«Україна завжди бачила себе частиною сім’ї країн Центральної Європи. Нас об’єднує історія і, я переконана, − спільне майбутнє. У листопаді Україна перебрала головування у Стратегії ЄС для Дунайського регіону. Для нас це дуже відповідальний крок, адже Україна є першою країною-нечленом ЄС, яка головує у Стратегії», − сказала Ольга Стефанішина.

Урядовець зазначила, що під час головування у Стратегії Україна зосередиться на сталому розвитку Дунайського регіону, зокрема на питаннях декарбонізації та трансформації економіки, розвитку людського капіталу.

«Україна ініціює зустріч у Києві 4-х макрорегіональних стратегій ЄС, а саме для регіону Балтійського моря, Дунайського регіону, Адріатико-Іонічного регіону та Альпійського регіону. Також прагнемо посилити парламентський вимір співпраці в рамках Стратегій. Транснаціональність цих Стратегій дозволяє їм бути потужним двигуном у подоланні викликів пандемії, зокрема у сфері туризму, інновацій, розвитку малого та середнього бізнесу, а також системи охорони здоров’я», − сказала Ольга Стефанішина.

Урядовець звернула увагу учасників Центрально-європейської ініціативи на питання енергетичної безпеки.

«Росія використовує поставки природного газу для шантажу у міжнародних відносинах. Сьогодні ми маємо об’єднатися, аби забезпечити безпеку поставок енергоносіїв, прозорість та конкуренцію на ринку. Енергетична безпека України є частиною загальноєвропейської енергетичної безпеки. Енергетична безпека та стійкість Європи − наша спільна відповідальність», − сказала Ольга Стефанішина.

Вона також наголосила, що важливим елементом енергетичної безпеки є синхронізація об’єднаної енергосистеми України з європейською ENTSO-E.

Ольга Стефанішина подякувала членам Центрально-європейської ініціативи за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, зокрема під час Саміту Кримської платформи, та акцентувала на важливості цієї підтримки сьогодні, коли збільшується військова присутність Росії на кордонах з тимчасово-окупованими територіями Донецької та Луганської областей, а також зростає напруга кордонах з Білоруссю.

Author: Vadim