Для окремих професій та організацій запровадять обов’язкове щеплення від COVID-19

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що за результатами засідання Уряду прийнято низку важливих рішень для системи охорони здоров’я: схвалили та направили до Верховної Ради законопроект про кримінальну відповідальність за підробку документів про проведені профілактичні щеплення.

Дошкільні заклади освіти, учні спеціальних закладів освіти та 1–4 класів закладів загальної середньої освіти, не припинятимуть свій освітній процес, незалежно від рівня епідемічної небезпеки. 22 вересня прийняті відповідні зміни до постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 р. № 1236.

Внесено зміни до постанови КМУ «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» від 24.04.2020 р. № 331 про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з COVID-19. Завдяки цим змінам заклади охорони здоров’я зможуть ефективніше розгортати мережу закладів для реагування на нову хвилю коронавірусної інфекції.

Прийнято протокольне рішення про затвердження МОЗ переліку професій та організацій, яким обов’язково потрібно мати щеплення від COVID-19. Зокрема, до нього ввійдуть працівники закладів освіти, центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій.

Уточнено правила з електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами та їх доставки кінцевому споживачу.

Врегулювано питання закупівлі лікарських засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на протидію COVID-19.

Author: Vadim