Відкрита освітня лабораторія

Відкриваємо світ відновлюваної енергетики для МАНівців Київщини

DSC 0627 1

20 березня 2018 року  учні - члени наукового відділення фізики та астрономії Київського обласного територіального відділення МАН, учні Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Києво-Святошинського району, Щасливського навчально-виховного комплексу «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Бориспільського району, Узинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Узинської об’єднаної територіальної громади, Фастівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 м. Фастова взяли участь у навчально-тренінгових заняттях з курсу «Відновлювана енергетика» в рамках всеукраїнського науково-освітнього проекту «Відкрита освітня лабораторія». Заняття за попередньо розробленою програмою курсу пройшли у лекційних авдиторіях та лабораторних приміщеннях Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» .  З вітанням учасників та вступним словом виступив Денисюк С.П., директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, професор. Лекції з історії розвитку електроенергетики та співпраці із зарубіжними країнами з питань модернізації систем опалення, правильного використання енергоресурсів та автоматизованого контролю, обліку та управління енерговикористанням, з проблем екологічних аспектів в енергетиці та використання енергозберiгаючих технологій, необхідності впровадження відновлюваних джерел енергії в побуті та промисловості України проводили наукові співробітники Інституту енергозбереження та енергоменеджменту: Попов В.А., завідувач кафедри електропостачання, доктор технічних наук, професор, Побігайло В.А., Костюк В.О. та  Коцар О.В., кандидати технічних наук, доценти кафедри, Дичко А.О., доктор технічних наук, професор кафедри інженерної екології.

DSC 0538

Виконуючи лабораторні роботи з дослідження параметрів роботи побутових індукційних плит та інших нагрівальних приладів, освітлення робочих місць в залежності від використання природного та штучного освітлення учасники отримали навички роботи з вимірювальними приладами та мали можливість проаналізувати  результати вимірювань та їх залежність від різних зовнішніх та внутрішніх факторів. Учні також відвідали навчальні лабораторії споживачів електричної енергії, технологій електрозбереження та електричних апаратів кафедри електропостачання. По завершенні роботи старшокласники отримали сертифікат учасника навчально-тренінгових занять з курсу «Відновлювана енергетика».

DSC 0541

DSC 0554